top of page

Podatki transportowe

Heavy Vehicle Highway Use Tax - Form 2290

Ten federalny podatek musi zostać co roku do 31 sierpnia i dotyczy wszystkich pojazdów użytkowych ważących powyżej 55000 funtów podróżujących ponad 5000 mil rocznie.

New Mexico Weight Distance Tax - WDT

Rejestrujący, właściciele i operatorzy większości pojazdów silnikowych z zadeklarowaną masą brutto lub całkowitą masą pojazdu ponad 26,000 funtów, którzy korzystają z autostrady w Nowym Meksyku, podlegają opodatkowaniu na odległość oraz wagę. Taki podatek należy opłacać co kwartał.

International Fuel Tax Agreement - IFTA

Właściciele 3 osiowych ciężarówek i pojazdów ważących powyżej 26,000 funtów muszą ubiegać się o licencję IFTA oraz podać kwartalne zyski z 31/01, 30/04, 31/07 i 10/31, każdego roku. Ponadto, należy utrzymać właściwy przebieg i rejestr paliwa dla celów audytu.

Kentucky Weight Distance Tax - KYU WDT

Ta licencja jest wymagana dla pojazdów zarejestrowanych o masie całkowitej 60,000 funtów lub więcej, które podróżują lub przejeżdżają przez stan Kentucky. Kwartalne deklaracje podatkowe są należne na podstawie przebiegu podróży.

New York State Highway Use Tax - NYS HUT

Pozwolenie HUT jest wymagana dla każdej ciężarówki o masie brutto ponad 18,000 funtów. Podatek opiera się na przebytym dystansie na drogach publicznych stanu Nowy Jork i musi być zapłacony w każdym kwartale.

Unified Carrier Registration - UCR

Program obowiązkowej rejestracji przewidziany dla pośredników, spedytorów i przewoźników samochodowych, nieruchomości i pasażerów. Opłaty pobierane są raz do roku przed końcem każdego roku kalendarzowego i zależą od liczby kwalifikujących się pojazdów silnikowych.

Kansas Motor Carrier Property Tax Rendition

Celem tego podatku jest dostosowanie się do statusu Kansas, który zapewnia wycenę i opodatkowanie pojazdów silnikowych i pojazdów szynowych posiadanych lub obsługiwanych przez przewoźników samochodowych działających w Kansas. Odpowiednie zwroty powinny być złożone przed 15 maja.

Arkansas Annual Carrier Report

Wszyscy przewoźnicy i linie autobusowe, które podróżują przez stan Arkansas podlegają wycenie przez Wydział Podatkowy. Należy zgłaszać się do 31 marca każdego roku.

bottom of page